INFOLINIA 500 399 323 | E-mail: sklep@rutkowscy.pl

Odstąpienie od umowy

Prawo do odstąpienia od umowy

Regulamin odstąpienia od umowy

Zgodnie z Ustawą z 30 maja 2014 r. „O prawach konsumenta” Klientowi będącemu osobą fizyczną, dokonującemu zakupów niezwiązanych bezpośrednio z jego działalnością gospodarczą lub zawodową, przysługuje 14 dniowy termin możliwości zwrotu zakupionego towaru bez podania przyczyny, od daty otrzymania przesyłki.
Aby odstąpić od umowy należy złożyć pisemnie oświadczenie, wysyłając je w formie elektronicznej za pomocą e-mail na adres sklep@rutkowscy.pl lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy:

Centrum Budowlane Jerzy Rutkowski Danie Rutkowski Spółka Jawna
Stanisławów 63a, 05-155 Leoncin

Wzór oświadczenia odstąpienia od umowy udostępniamy pod linkiem Oświadczenie odstąpienia od umowy.

W terminie 14 dni od odstąpienia od umowy, towar powinien być odesłany w stanie niezmienionym do Sprzedawcy. Koszt przesyłki pokrywa konsument. Jeśli charakter towaru nie pozwala odesłać go do Sprzedawcy w zwykły sposób za pomocą poczty (np. duży rozmiar) i towar dostarczono kupującemu do jego miejsca zamieszkania, to Sprzedawca jest zobowiązany do odbioru towaru na swój koszt.

Sprzedawca ma obowiązek zwrócić klientowi równowartość ceny towaru i koszty związane z najtańszym sposobem dostarczenia przesyłki, bez względu na to, jaki środek transportu został wybrany w momencie składania zamówienia. Należny zwrot pieniężny zostanie zwrócony do 14 dni kalendarzowych od momentu otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, jednak nie wcześniej niż Sprzedawca otrzyma odesłany przez konsumenta towar.

Konsumentowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa w odniesieniu do umowy, w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

W sklepie internetowym rutkowscy.pl dotyczy to gównie towarów ciętych na wymiar tj. folie i włókniny, pianki pod panele, siatki, pręty i profile stalowe, drewno budowlane, listwy, przewody elektryczne, liny, łańcuchy, rury PP i PCV, węże do wody, ceraty, maty podłogowe itp.

W okresie tzw. prawa do namysłu konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy przez nieprawidłowe z niej korzystanie. Oznacza to, że 14 dniowym prawie odstąpienia od umowy może sprawdzić właściwości towaru w taki sposób, w jaki mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym. Jeśli konsument zmniejszy wartość rzeczy Sprzedawca może obciążyć go dodatkowymi kosztami.

Powyższe zasady i uprawnienia dotyczące zawierania umów poza lokalem przedsiębiorstwa, nie stosuje się do umów, w których kwota do zapłaty nie przekracza 50 zł.

Powyższe informacje stanowią wyciąg z regulaminu opublikowanego na stronie www.rutkowscy.pl