INFOLINIA 500 399 323 | E-mail: sklep@rutkowscy.pl

Dostępność i czas dostawy

Dostępność i czas dostawy

Na czas realizacji dostawy składa się czas potrzebny na przygotowanie towaru do wysyłki oraz czas potrzebny danemu operatorowi na dostarczenie przesyłki.

Czas potrzebny na przygotowanie towaru do wysyłki zależy od dostępności towaru na magazynie. W Sklepie rutkowscy.pl funkcjonują następujące statusy dostępności:

  • od ręki – towar przygotowywany jest na bieżąco do wysyłki,
  • na zamówienie – termin zostanie ustalony przez obsługę sklepu.

Realizacja dostawy rozpoczyna się po zaksięgowaniu wpłaty na konto (przedpłata) lub po złożeniu zamówienia (pobranie, PAYU).

W przypadku wyboru dostawy przez operatora zewnętrznego (firma kurierska, poczta polska) dostawy realizowane są w terminach wskazanych przez danego operatora. Przyjmuje się, że:

  • firma kurierska – czas dostawy 1-2 dni
  • poczta polska – czas dostawy 2 dni

W przypadku wyboru transportu CB Rutkowscy dostawy realizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 7-22 oraz w soboty w godzinach 7-15.

W przypadku zamówień złożonych w dni robocze (poniedziałek - piątek) do godziny 12.00, realizacja dostawy rozpoczyna się tego samego dnia roboczego. W przypadku zamówień złożonych w dni robocze po godzinie 12.00 lub w sobotę i w niedzielę, realizacja dostawy rozpoczyna się następnego dnia roboczego.

Z przyczyn technicznych status dostępności towaru weryfikowany jest raz dziennie. W związku z czym możliwa jest sytuacja, że na stronie sklepu widnieje dostępność „od ręki”, lecz w zapasy towaru uległy wyczerpaniu. W takim przypadku po złożeniu zamówienia, jeśli okaże się, że towar jest niedostępny, obsługa sklepu internetowego niezwłocznie poinformuje o tym fakcie, najpóźniej w terminie 30 dni od daty jego złożenia i zwróci otrzymaną sumę. Jeśli niedostępny produkt niebawem zostawanie uzupełniony w magazynie, klient zostanie o tym fakcie poinformowany i zostanie zaproponowany nowy termin dostawy.